Celine – proslava sv. Stjepana, kralja

U nedjelju 7. kolovoza 2022. u Celinama smo proslavili sv. Stjepana, kralja – zaštitnika kapele i mjesta Celina. Svake godine slavimo nešto ranije jednostavno zato da se tako odmaknemo od proslave sv. Roka koji se puno dulje slavi u Novom Selu, a kamo su godinama hodočastili i još uvijek hodočaste brojni župljani: osobito iz Sivice i Celina. Ove godine imali smo posebnu radost što je proštenjarsku sv. misu predvodio i propovijedao ovogodišnji mladomisnik vlč. Dominik Cestar – novoimenovani župni vikar (kapelan) u Prelogu. Uz njega je u misnom slavlju sudjelovao i domaći župnik vlč. Josip Pivar. Župni zbor pod vodstvom orguljaša gospo. Stjepana Horvata svojom je pjesmom uzveličao ovo misno slavlje. Na kraju misnog slavlja mladomisnik Dominik svima je podijelio i svoj mladomisnički blagoslov. Hvala i svima koji su svojim radom pripomogli svečanosti, osobito cvjećarki Marijani. Nakon misnog slavlja uslijedila je kratka okrepa za pjevače u organizaciji gosp. Mladena Božića.

urešeni vanjski olatar uz kapelu sv. Stjepana, kralja

brojni sudionici misnog slavlja sklonili su se pod sjenu šatora i okolnog drveća

župni zbor pjesmom slavi Boga

vjernici mole i slušaju Božju riječ

proštenjarska sv. misa

bilo je to pravo proštenje

Kreirano: 8. Kolovoz 2022.