Došao nam je sveti Nikola

Na 2. adventsku nedjelju i ujedno na spomenda sv. Nikole, biskupa – sigurno najpoznatijeg i napopularnijeg sveca za djecu – i u našoj župnoj crkvi na župnoj sv. misi bio je sv. Nikola koji darivao dobru djecu. Mališani iz dječjeg vrtića u Sivici izveli su svoj kratki program pri kraju sv. mise, a onda ih je sv. Nikola darivao prikladnim darovima. Kako ni djeca ni odrasli nisu znali da će doći sv. Nikola, to je njegova pojava izazvala pravo oduševljenje koje je popratio spontani pljesak svih vjernika u crkvi. Budući da vrtićka djeca i ne mogu i ne znaju biti zločesta nego samo živa i još življa, to nije bilo potrebno da sv. Nikolu prati i krampus. Nadamo se da će tako biti i slijedeće godine: da nam dođe samo sv. Nikola, a krampus neka ode među odrasle koji i znaju i mogu biti zločesti.

Kao i svaki puta želimo vam s nekoliko fotografija malčice dočarati našu radost.

sv. Nikola je stigao i čeka početak sv. mise

ove je darove sv. Nikola donio sa sobom

sv. Nikola dolazi djeci

sv. Nikola dijeli darove

neki su već dobili

uz vrtićku djecu tu su i oni veći, i još veći, i još veći i stariji

i oni veći su dobili bombone

sada nas je manje jer su neki već odjurili pokazati mami što su dobili

Kreirano: 6. Prosinac 2015.