Hodočašće sv. Josipu u Karlovac

U subotu, 7. srpnja 2018. bliži suradnici Župe sv. Martina u Podturnu: župni zbor, zvonari i odbornici hodočastili su u Svetište sv. Josipa u Karlovac. Njima su se pridružili i drugi župljani tako da smo ispunili jedan autobus. Na putu do svetišta posjetili smo najprije Turanj, predgrađe Karlovca, gdje je mala izložba na otvorenom dijela vojne opreme kojom se služila naša vojska u Domovinskom ratu.

U samom svetištu sv. Josipa sudjelovali smo u sv. misi koju je predvodio vlč. Josip Pivar, župnik u Podturnu, propovijedao je domaći župnik vlč. Antun Sente, ml., a župni zbor je pjevao. Poslije sv. mise bio je zajednički ručak u župnoj dvorani.

Nakon ugodno provedenog vremena u Svetištu posjetili smo i poznati Karlovački Akvarij, da bismo se, uz kratko zadržavanje i okrijepi na parkiralištu uz autocestu, u kasnim popodnevnim satima vratili svojim kućama.

Evo kako je to izgledalo:

 

Turanj – izložba na otvorenom

na ulazu u svetište uputa: Idite k Josipu

prije ulaska u Svetište srdačno nas je pozdravio domaći župnik

sveti Josip

župni zbor pjeva na sv. misi

fotografija u svetištu

dobro je znati i tako živjeti

Kreirano: 12. Srpanj 2018.

close window

Service Times & Directions

Weekend Masses in English

Saturday Morning: 8:00 am

Saturday Vigil: 4:30 pm

Sunday: 7:30 am, 9:00 am, 10:45 am,
12:30 pm, 5:30 pm

Weekend Masses In Español

Saturday Vigil: 6:15pm

Sunday: 9:00am, 7:15pm

Weekday Morning Masses

Monday, Tuesday, Thursday & Friday: 8:30 am

map
6654 Main Street
Wonderland, AK 45202
(513) 555-7856