Križni put kroz Sivicu i Celine

I druge korizmene nedjelje, 16. ožujka 2014., poslužilo nas je lijepo vrijeme pa smo sudjelovali u još jednom križnom putu ulicama Sivice i Celina. Na ovom križnom putu križ su nosili odrasli muškarci naše župe, a razmatranja Obiteljskog križnog puta čitale su odrasle župljanke. Moglo se primijetiti da je tekst aktualan jer je poneki glas zadrhtao i poneko oko zasuzilo. To je dobar pokazatelj da smo si dotakli dušu, naš unutarnji život u svojoj svakodnevici. A k tome smo prozračili pluća i protegnuli noge – tako da je ovaj križni put očito bio koristan i za dušu i za tijelo. I ovom prilikom zahvaljujem svim sudionicima, kao i članovima DVD društva Sivice i Podturna koji su brinuli za sigurno odvijanje prometa. I ovaj put je nakon pobožnosti križnog puta bilo druženje u Društvenom domu u Sivici, a tom prilikom su nas počastili: žene Sivice kolačima, Željko vinom, a Općina Podturen ostalim pićima. Hvala im od srca, kao i svima onima koji su na bilo koji način pripomogli dostojanstvenom odvijanju ove pobožnosti kroz dvije nedjelje. Može se, kad se ljudi slože. Bog ne plaća ‘svake subote’ ali niti ne ostaje dužan.

Kroz niz fotografija pođite s nama ovim križnim putem, još jednom ako ste i osobno sudjelovali:

okupljanje pred Društvenim domom

nositelj križa predvodi procesiju

duga procesija ide Dugom ulicom

začelje procesije u Dugoj ulici

postaja u Dugoj ulici

na putu prema Celinama

za siguran promet brinu vatrogasci na početku procesije

istu brigu vode vatrogasci i na začelju procesije

na jednoj od postaja

idemo najnovijom ulicom Celina: Ryderovom ulicom

idemo odlučna koraka

i mi smo odlučni u hodu, makar bio i mali

baš me zanima gdje je kraj procesije

župni zbor pjevanjem prati procesiju križnog puta

tako se dobro čulo da si curica zatiskuje uši

napuštamo Celine i vraćamo se u Sivicu

bila je postaja i ‘u polju’ na osami, kao što smo i mi nekad sami dok nosimo svoj križ

opet smo u Sivici

danas čita mama, a prošle nedjelje čitala je kćerka

ovi prvi stižu do posljednje postaje

završna molitva na posljednjoj postaji križnog puta

evo i nas s kraja procesije blizu posljednje postaje

svi smo ostali do kraja

Kreirano: 17. Ožujak 2014.