Križni put na otvorenom – odrasli

I ove smo korizme radosno sudjelovali u križnom putu na otvorenom:  najprije 1. korizmene nedjelje – 14. veljače – kad su križ nosili mladići, a djevojke čitale i to uz blagu kišicu, a onda i 2. korizmene nedjelje – 21. veljače – kad su križ nosili muškarci, a žene su čitale tekstove molitve i razmatranja na pojedinim postajama. Ove 2. korizmene nedjelje vrijeme je bilo sunčano pa je sudjelovao i znatno veći broj župljana: blizu tri stotine (točno 275). Da bi se svaki put dobro čulo čitanje tekstova je prenošeno pojačalom s trubama koje je nosio gosp. Željko Bratinščak, župni odbornik iz Sivice, a njegova supruga Tatjana je svaki put fotografirala, tako da je dio tih fotografija predstavljen i na ovoj našoj internetskoj stranici. Ovime se zahvaljujem i Željku i Tatjani na spremnosti i uloženom trudu. Također velika hvala svim ženama koje su kolačima i pecivom počastile sve sudinonike, kao i svima onima koji su i na bilo koji drugi način – koji su postavljali križeve – pripomogli da obje pobožnosti proteknu u najboljem redu.

Neka vam ove fotografije barem djelomično približe kako je to izgledalo:

Kreirano: 24. Veljača 2016.