Proslava župnog zaštitnika sv. Martina – 11. studenoga 2022.

Ove smo godine posebno svečano proslavili župnog zaštitnika sv. Martina. Ponajprije smo zahvalni Bogu na izvanredno lijepom i sunčanom vremenu, ne baš uobičajenom za ovo doba godine. A onda su svečanost dodatno proslavili brojni svećenici – valjda najviše u povijesti naše župe za proslavu sv. Martina. Bilo nas je četrnaestorica u svečanoj proštenjarskoj sv. misi i jedan je svećenik bio na raspolaganju u sakramentu pomirenja. Predvoditelj slavlja i propovjednik bio je vlč. Andrija Botković, župni vikar u Nedelišću. Tako je on simbolično ‘vratio težaka’ iz negdašnjih vremena. Naime, sadašnji župnik u Podturnu, vlč. Josip Pivar bio je svojevremeno kapelan u Ivancu koja je rodna župa vlč. Andrije, koji pak je sada u rodnoj župi podturenskog župnika. Doduše bilo je to tako davno da je majka vlč. Andrije bila prvopričesnica kad je sadašnji župnik u Podturnu bio tamo kapelan.  S obzirom na to da je to bio radni dan u misnom slavlju se okupio lijepi broj vjernika. Po uhodanoj praksi kroz više godina crkvu je cvjetnim aranžmanima za ovu svečanost donatorski ukrasila cvjećarka Natalija Dodlek iz Miklavca – velika joj hvala. Župni zbor pod vodstvom orguljaša gosp. Stjepana Horvata skladnim je pjevanjem doprinio svečanom ozračju u crkvi. Svima hvala i od Boga nagrada.

proštenjarska sv. misa je započela

župljani kao sudionici slavlja

druga polovica koncelebranata

vjernici sudionici slavlja

nismo svi stali na fotografiju

sv. misa se bliži kraju

tu smo svi: kao uspomena na veliki broj svećenika na proslavi sv. Martina

Kreirano: 12. Studeni 2022.

close window

Service Times & Directions

Weekend Masses in English

Saturday Morning: 8:00 am

Saturday Vigil: 4:30 pm

Sunday: 7:30 am, 9:00 am, 10:45 am,
12:30 pm, 5:30 pm

Weekend Masses In Español

Saturday Vigil: 6:15pm

Sunday: 9:00am, 7:15pm

Weekday Morning Masses

Monday, Tuesday, Thursday & Friday: 8:30 am

map
6654 Main Street
Wonderland, AK 45202
(513) 555-7856