Proštenje Imena Isusova – 2019.

I ove godine, u srijedu 2. siječnja, Župa sv. Martina u Podturnu svečanom proštenjarskom sv. misom proslavila je Ime Isusovo. To je valjda prvo proštenje u svijetu. Kako su u ovo vrijeme svi svećenici u poslu blagoslova obitelji i kuća, to je proštenjarskom slavlju doprinio vlč. Ivan Mikulan, župnik u Dekanovcu. On je predvodio sv. misu i propovijedao, a suslavitelj je bio i domaći župnik vlč. Josip Pivar. Župni zbor predvođen našim orguljašem gosp. Stjepanom Horvatom skladno i zanosno pjevao je krasne božićne pjesme – dakako uz sudjelovanje velikog broja nazočnih vjernika. (Istina je da se Ime Isusovo slavi 3. siječnja ali je iz praktičnih razloga već više od pedeset godina slavlje prebačeno na dan ranije jednostavno zato jer je u prijašnjim vremenima 2. siječnja bio neradni dan. Kako je sada i 2. i 3. siječnja radni dan, to nema smisla mijenjati dugogodišnju tradiciju. Zato ćemo i slijedećih godina Ime Isusovo proštenjarski slaviti 2. siječnja).

Kreirano: 2. Siječanj 2019.

close window

Service Times & Directions

Weekend Masses in English

Saturday Morning: 8:00 am

Saturday Vigil: 4:30 pm

Sunday: 7:30 am, 9:00 am, 10:45 am,
12:30 pm, 5:30 pm

Weekend Masses In Español

Saturday Vigil: 6:15pm

Sunday: 9:00am, 7:15pm

Weekday Morning Masses

Monday, Tuesday, Thursday & Friday: 8:30 am

map
6654 Main Street
Wonderland, AK 45202
(513) 555-7856