Proštenje Presv. Trojstva u Miklavcu – 16. lipnja 2019.

I slučajni prolaznici kroz Miklavec u nedjelju 16. lipnja lako su mogli zamijetiti da je to posebni dan toga mjesta. U Miklavcu je toga dana bilo proslava Presvetog Trojstva kojemu je posvećena miklavska kapela. Već nekoliko godina proštenjarska sv. misa slavi se u Društvenom domu, koji je u neposrednoj blizini kapele. To se čini iz čisto praktičnih razloga: nismo ovisni o vremenu, dvorana se može ranije na miru pripremiti i poslije raspremiti. Puna dvorana pokazuje da je to dobro rješenje. Proštenjarsku sv. misu slavio je domaći župnik vlč. Josip Pivar, pjevao je župni zbor pod ravnanjem našeg orguljaša gosp. Stjepana Horvata. Hvala svima koji su sudjelovali u uređenju dvorane, osobito obitelji Radovan i Dodlek i zvonarici Marjani.

Evo kako je to bilo:

Miklavec slavi

dvorana Društvenog doma bila je puna

župni zbor s orguljašem Stjepanom

župnik predvodi sv. misu

dio radne ekipe

 

Kreirano: 18. Lipanj 2019.

close window

Service Times & Directions

Weekend Masses in English

Saturday Morning: 8:00 am

Saturday Vigil: 4:30 pm

Sunday: 7:30 am, 9:00 am, 10:45 am,
12:30 pm, 5:30 pm

Weekend Masses In Español

Saturday Vigil: 6:15pm

Sunday: 9:00am, 7:15pm

Weekday Morning Masses

Monday, Tuesday, Thursday & Friday: 8:30 am

map
6654 Main Street
Wonderland, AK 45202
(513) 555-7856