Proštenje Žalosne Gospe, 16. rujna 2018.

Svečanom proštenjarskom sv. misom i ove su godine župljani Podturna proslavili Žalosnu Gospu, čiji lijepi kip krasi lijevi pokrajnji oltar. Uz domaće župljane Majku Božju Žalosnu u Podturnu počaste svojim sudjelovanjem u svečanoj proštenjarskoj sv. misi i vjernici susjednih župa. I ove godine Bog nam je darovao izvrsno vrijeme a svečanost je dopunjena blagoslovom novoga kipa Majke Božje Bistričke. Naime, jedna ljetna oluja zbacila je nedavno s postolja i potrgala do nepopravljivost dosadašnji kip Majke Božje Fatimske. Kip Majke Božje Bistričke je donacija naše župljanke gospođe Marije Kerovec iz Podturna. I ovom prilikom izričemo joj veliki hvala. Svečanu proštenjarsku sv. misu je predvodio i propovijedao dr. Hrvoje Damiš, župni vikar u Prelogu. On je na kraju sv. mise i blagoslovio taj novopostavljeni kip. Budući da se danas u našem dekanatu slavi na tri različite župe to su se i svećenici dekanata razišli na sva tri mjesta. Evo kako je kod nas bilo:

Kreirano: 16. Rujan 2018.

close window

Service Times & Directions

Weekend Masses in English

Saturday Morning: 8:00 am

Saturday Vigil: 4:30 pm

Sunday: 7:30 am, 9:00 am, 10:45 am,
12:30 pm, 5:30 pm

Weekend Masses In Español

Saturday Vigil: 6:15pm

Sunday: 9:00am, 7:15pm

Weekday Morning Masses

Monday, Tuesday, Thursday & Friday: 8:30 am

map
6654 Main Street
Wonderland, AK 45202
(513) 555-7856