Križni put ulicama: Celina – Sivice – Celina (2. korizmena nedjelja, 25. veljače 2024.)

I druge korizmene nedjelje – 25. veljače 2024. – sudjelovali smo u pobožnosti križnoga puta na otvorenom. Opet smo pošli od kapele u Celinama, uputili se u Sivicu i opet se vratili u Celine do Sportskog centra gdje je bio završetak same pobožnosti. Zatim smo nastavili druženje kod Sportskog centra. Ova je nedjelja bila tmurna, bez sunca i malo prohladnija nego prošla nedjelja. Tako nas je bilo i nešto manje, ali još uvijek prepoznatljiv broj – 230. Dakle nismo oborili rekord od prošle nedjelje kada nas je bilo 275.

Sada su pobožnost animirali odrasli župljani: muškarci su nosili križ, a žene su čitale razmatranja na postajama. I ovaj put se zahvaljujemo svim sudionicima: nositeljima križa i čitačicama, a napose brojnim ženama koje su nas počastile kolačima. Pekara Panis nas je počastila pecivom, Sportska udruga Celina sokovima i mineralnom vodom, a vinom župnik. Velika hvala vatrogascima Sivice koji su osiguravali sigurno kretanje ulicama Celina i Sivice. Hvala i župnom zboru koji je po ustaljenoj praksi pjesmom pratio pobožnost. Fotografije su snimili Tatjana Drvoderić, David Bratinščak, Mladen Božić i načelnik Perica Hajdarović snimkama iz zraka.

Slijedeće korizme križni put na otvorenom hodat će od Miklavca uz rijeku Muru do Ferketinca. Vidimo se.

Kreirano: 27. Veljača 2024.