Božić u župnoj crkvi 2013. godine

I ovaj smo Božić započeli proslavom sv. mise polnoćke koja već tradicionalno započinje točno u pola noći. Ove je godine bila poprilično topla noć pa se je veliki broj vjernika skupio u župnoj crkvi. Polnoćku je predvodio domaći župnik vlč. Josip Pivar, a svečanost je uzveličao i župni zbor pod ravnanjem i sviranjem orguljaša gosp. Stjepana Horvata. Naravno je da su se zborskom pjevanju priključili i mnogi nazočni vjernici jer božićne pjesme jednostavno mame u pjev svojom melodioznošću i dubinom shvaćanja i izricanja božićnog otajstva kako su nam to predali naši ‘stari’.

Župna crkva je i ove godine ukrašena darovanim borovima, a po prvi put su borovi i okićeni originalnim ručno izrađenim nakitom: anđele je darovala gđa. Ivanka Munđar, a kugle je darovao gosp. Rudi Radovan iz Miklavca. Već uhodana ekipa postavila je i lijepu štalicu čiju ljepotu upotpunjuje žubor vode s malog vodopada.

Evo, kako to slikom izgleda:

svetište crkve s okićenim borovima

štalica izbliza

Kreirano: 1. Siječanj 2014.