“Dođi i slijedi me” – Isusov je poziv upućen mnogima

Jedan se je mladić iz naše župe odazvao tom Isusovom pozivu pa će 9. srpnja ove godine slaviti svoju mladu misu u dvorištu župne crkve u Podturnu s početkom u 11 sati.

Taj mladić je mladomisnik Damir Slamek.

Uoči mlade mise od 6. do 9. srpnja bit će trodnevna duhovna obnova s početkom u 19 sati.

Prvoga dana trodnevnice misu će voditi i propovijedati vlč. Ivica Puškadija, župnik u Pitomači;

drugi dan vlč. Stjepan Šoštarić, župnik u Ivancu i

posljednjeg dana vlč. Karlo Šimek, prefekt bogoslovnog sjemeništa.

Proslava mlade mise započet će u roditeljskom domu u 9,30 i onda će procesija krenuti prema Ferketincu gdje će se ukrcati u autobus ili osobne automobile. Od pila na ulasku u Podturen ponovno će se formirati procesija prema župnoj crkvi.

pivarUz blagdan Ukrsa otvaramo i jednu važnu akciju: postavljanje novog mramornog oltara, ambona i krstionice, a pod simboličnim nazivom: moj Euro za oltar. Budući da se na oltaru svakoga dana služi sv. misa, prikadno bi bilo da svaki župljanin doprinese svoj vlastiti prilog – kako bi onda i kod svake sv. mise imao svoj udio u Kristovoj žrtvi na oltaru.

Zato pozivamo sve naše župljane – i druge vjernike – da svojim prilogom pomognu postavljanje tog oltara čiju skicu i slikom donosimo. Prilozi se mogu stavljati u za to pripravljeno “škrabicu” u crkvi ili pak poslati na poslovni račun Župe Podturen otvoren u Međimurskoj banci: 2392007-1100048943.

Kreirano: 31. Svibanj 2010.