Hodočašće Gospi od Suza, subota 27. kolovoza 2022.

Ove smo godine nastavili tradiciju nagradnog hodočašća za bliže župne suradnike koja je bila prekinuta ograničenjima zbog opasnosti zaraze Koronom. Ovaj put smo hodočastili Gospi od Suza u Pleternicu. Da bismo vidjeli što više toga vozili smo se starom cestom pa smo se provezli i kroz Župu Sigetec gdje sam ja bio župnik kroz četiri i pol godine, prije dolaska u Podturen. Na četiri satnom putovanju povremeno je padala slaba kiša, više kišica, da bi nas na cilju dočekalo sunčano i toplo vrijeme. Najprije smo na ranču Čondić u blizini Pleternice imali zajednički ručak nakon kojeg smo razgledavali sam ranč bogat raznim sadržajima. Onda smo krenuli u svetište Gospi od Suza i u 18 sati molili zajedničku krunicu. U 19 sati sudjelovali smo u svečanoj hodočasničkoj sv. misi s uistinu velikim brojem hodočasnika. I obogaćeni druženjem i hodočasničkim doživljajem i blagoslovom zadovoljni smo se vratili svojim kućama – da što prije stignemo vratili smo se autoputom i malo iza ponoći stigli smo svojim kućama.

kratka okrepa na putu

veliki ranč s bogatim sadržajem

ručak samo što nije počeo…

… još malo čekamo…

… dobar tek svima …

… bit će još nešto poslije juhe …

uzbrdo prema svetištu

oltar na otvorenom

sv. misa je počela

navještaj Božje Riječi

sv. misa traje

pričest je završila

tu smo svi

Kreirano: 29. Kolovoz 2022.

close window

Service Times & Directions

Weekend Masses in English

Saturday Morning: 8:00 am

Saturday Vigil: 4:30 pm

Sunday: 7:30 am, 9:00 am, 10:45 am,
12:30 pm, 5:30 pm

Weekend Masses In Español

Saturday Vigil: 6:15pm

Sunday: 9:00am, 7:15pm

Weekday Morning Masses

Monday, Tuesday, Thursday & Friday: 8:30 am

map
6654 Main Street
Wonderland, AK 45202
(513) 555-7856