Hodočašće Majci Božjoj Bistričkoj – 10. kolovoza 2019.

U subotu prije svetkovine Marijina Uznesenja u nebo Župa Podturen tradicionalno hodočasti Majci Božjoj Bistričkoj. Uz vožnju autobusom župljani su došli i vlastitim prijevozom. Vrijeme je bilo pravo ljetno: sunčano i vruće. Po dolasku u Mariju Bistricu najprije smo počastili Majku Božju molitvom i hodnjom oko oltara. Zatim smo pošli svoje grijehe utopiti u Božjoj ljubavi u sakramentu ispovijedi. Dakako, sudjelovanje u svečanoj sv. misi u crkvi na otvorenom bilo je vrhunac našeg hodočašća. Kako je bilo izrazito vruće dobro nam je došla okrepa uz ručak s članovima obitelji, rodbinom i prijateljima. Da smo još zdravi i voljni podnositi i tegobu vrućeg dana posvjedočili smo u pobožnosti križnog puta u 15 sati. Zajednička fotografija nakon pobožnosti križnog puta pokazuje naša znojna ali zadovoljna lica. Odvažili smo se i mogli smo – Bogu hvala.

oltar Majke Božje Bistričke

idemo na sv. misu

svečana zajednička sv. misa

skupljamo se za pobožnost križnog puta

pošli smo na Kalvariju u pobožnosti križnog puta

molimo i pjevamo

idemo, a vruće je

…pjevamo i molimo…

idemo sve više

vruće je, a mi pjevamo i molimo

pobožno slušamo

On je raspet za nas

u hladovini uz Kristov grob

uskrsnuo je – nije ostao u grobu

u hladovini uz Kristovo uskrsnuće

oznojeni i radosni nakon pobožnosti križnog puta

 

 

Kreirano: 11. Kolovoz 2019.

close window

Service Times & Directions

Weekend Masses in English

Saturday Morning: 8:00 am

Saturday Vigil: 4:30 pm

Sunday: 7:30 am, 9:00 am, 10:45 am,
12:30 pm, 5:30 pm

Weekend Masses In Español

Saturday Vigil: 6:15pm

Sunday: 9:00am, 7:15pm

Weekday Morning Masses

Monday, Tuesday, Thursday & Friday: 8:30 am

map
6654 Main Street
Wonderland, AK 45202
(513) 555-7856