Hodočastili smo Majci Božjoj Bistričkoj

I ove godine vjernici župe Podturen hodočastili smo Majci Božjoj Bistričkoj. Već dugi niz godina to uvijek bude subota prije svetkovine Velike Gospe – ove godine je to bilo 11. kolovoza. Uz hodočasnike u autobusu priključili su se i hodočasnici vlastitim prijevozom. Najprije smo pristupili sakramentu pomirenja, zatim smo sudjelovali u svečanoj sv. misi u crkvi na otvorenom koju je predvodio i propovijedao pomoćni zagrebački biskup preuzv. Ivan Šaško. Dakako, onda je trebalo okrijepiti tijelo ručkom da bi u 15 sati sudjelovali u pobožnosti križnog puta na bistričkoj Kalvariji. U 17 sati hodočasnici iz autobusa uputili su se svojim kućama. Ovaj put je na povratku u autobusu bila još jedna hodočasnica više: kip Majke Božje Bistričke. Taj kip će uskoro biti postavljen pred župnu crkvu i tako će zamijeniti olujnim vjetrom potrgani ranije postavljeni kip Gospe Fatimske.

hodočasnici po povratku s pobožnosti križnog puta

Kreirano: 14. Kolovoz 2018.