Krizma – 2. lipnja 2018.

U subotu, 2. lipnja 2018. godine u Župi Podturen dogodili su se ovogodišnji ‘mali duhovi’: dvadeset sedmoro mladih župljana primilo je ‘pečat dara, Duha Svetoga’ – poznatiji nam kao sakramenat krizme. To je događaj kojim su oni završili svoje uvođenje u kršćansku vjeru tako da uz daljnji napredak mogu tu vjeru što samostalnije i zrelije živjeti. Uz obitelj, bližu i daljnju rodbinu i prijatelje sada su dobili i svoje ‘pomoćnike’ u življenju svoje vjere: krizmanske kume i kumove. Dakako, župna zajednica će i dalje biti mjesto njihova života, rasta i sazrijevanja u opće životnim i vjerničkim stvarnostima. Sakramenat krizme podijelio je preč. Josip Koprek, u ime našeg biskupa preuzv. Josipa Mrzljaka. Za tu proslavu crkvu je prikladno i nadahnuto uredila cvjećarka Marijana Bogdan iz Podturna. Svima koji su sudjelovali u proslavi ljudski hvala i od Boga nagrada, a mladim krizmanicima čestitka i da mnoga nadahnuća Duha Svetoga što češće uspijevaju pretvarati u svoju životnu praksu. Neka ih u tome prate naše molitve i naši primjeri.

Evo kako je to izgledalo: od uređenosti svetišta pa do zajedničke fotografije na kraju svečanosti.

 

 

 

Kreirano: 5. Lipanj 2018.

close window

Service Times & Directions

Weekend Masses in English

Saturday Morning: 8:00 am

Saturday Vigil: 4:30 pm

Sunday: 7:30 am, 9:00 am, 10:45 am,
12:30 pm, 5:30 pm

Weekend Masses In Español

Saturday Vigil: 6:15pm

Sunday: 9:00am, 7:15pm

Weekday Morning Masses

Monday, Tuesday, Thursday & Friday: 8:30 am

map
6654 Main Street
Wonderland, AK 45202
(513) 555-7856