Krizma, 28. svibnja 2022.

 

U subotu 28. svibnja 2022. godine u našoj župi zbili su se ‘mali Duhovi’. Dvadeset dvoje naših mladih župljana primilo je sakrament krizme, posljednji u nizu uvođenja u kršćansku vjeru. Uz primljene darove Duha Svetoga, pomognuti od starijih sada će trebati rasti i sazrijevati u kršćanskoj vjeri kako bi njihov život bio što više život kršćana. S obzirom na životne okolnosti u kojima će rasti doista će im trebati nadahnuće i pomoć Duha Svetoga, a i oni sami će trebati truditi se oko toga. Sakrament krizme podijelio im je naš biskup preuzvišeni Bože Radoš uz suslavlje u misi više svećenika našeg dekanata. Zbog kišnog vremena nismo mogli svečanom procesijom ući u crkvu pa je slavlje započelo u samoj crkvi. Crkva i osobito svetište bili su za tu priliku posebno ukrašeni po cvjećarki Marijani. Župni zbor pod vodstvom orguljaša Stjepana Horvata uobičajeno lijepo je uzveličao ovu svečanost. Na kraju svečanosti predstavnici krizmanika su zahvalili svima koji su ih do sada pratili u životu i življenju kršćanskih vrednota. Preuzvišeni biskup, domaći župnik i vjeroučitelji darivani su buketom cvijeća u znak posebne zahvalnosti.

svetište crkve

krizmanici

krizmanice

misno slavlje

… misno slavlje …

biskup propovijeda

zaziv Duha Svetoga na krizmanike

primanje Duha Svetoga

primanje Duha Svetoga

primanje Duha Svetoga

 

primanje Duha Svetoga

misno slavlje

zahvala

svi smo tu

Kreirano: 3. Lipanj 2022.

close window

Service Times & Directions

Weekend Masses in English

Saturday Morning: 8:00 am

Saturday Vigil: 4:30 pm

Sunday: 7:30 am, 9:00 am, 10:45 am,
12:30 pm, 5:30 pm

Weekend Masses In Español

Saturday Vigil: 6:15pm

Sunday: 9:00am, 7:15pm

Weekday Morning Masses

Monday, Tuesday, Thursday & Friday: 8:30 am

map
6654 Main Street
Wonderland, AK 45202
(513) 555-7856