Križni put na otvorenom – 18. veljače 2024.

I ove korizme Župa sv. Martina Podturen nastavlja višegodišnju tradiciju pobožnosti križnoga puta na otvorenom. Ove godine na redu je bila Sivica. No, zbog uređivanja Društvenog doma u Sivici malko smo izmijenili put povorke. Krenuli smo od kapele u Celinama, pa Sportskom ulicom do kapele u Sivici. Onda smo kratko išli Glavnom ulicom da bi Dugom ulicom opet došli u Celine i završili u Sportskom centru Celine. Po ustaljenoj praski prvu pobožnost su predvodili mladi župljani: dečki su nosili križ, a djevojke su čitale razmatranja na postajama. Glavni organizator i ove je godine naš župni odbornik Martin Mikac koji kaže da nikad nema problema u javljanju onih koji će nositi križ i onih koje će čitati. Vrijeme je bilo krasno, praktički proljetno makar smo u sredini veljače. U pobožnosti je sudjelovalo 275 vjernika, najviše do sada. Zahvaljujemo se svima koji su na svoj način poduprli pobožnost: onima koji su postavili križeve, nositeljima križa i čitačicama, a osobito ženama Celina koje su nas počastile kolačima, a pekara Panis pecivom. Sokove i mineralnu darovala je Sportska udruga Celine, a vino gosp. Željko Bratinščak koji je ujedno nosio i pojačalo-trube da su svi sudionici mogli čuti razmatranja. Fotografije su snimili: Tatjana Drvoderić, David Bratinščak i Mladen Božić. Na kraju veliko hvala gosp. Martinu Mikacu koji s puno volje i srca svake godine organizira vjernike za njihove službe.

Slijedeće nedjelje pobožnost će animirati odrasli župljani: muškarci će nositi križ, a žene će čitati razmatranja. Nadamo se lijepom vremenu pa onda i velikom broju sudionika. Pridružite nam se. Vidimo se.

 

Kreirano: 19. Veljača 2024.

close window

Service Times & Directions

Weekend Masses in English

Saturday Morning: 8:00 am

Saturday Vigil: 4:30 pm

Sunday: 7:30 am, 9:00 am, 10:45 am,
12:30 pm, 5:30 pm

Weekend Masses In Español

Saturday Vigil: 6:15pm

Sunday: 9:00am, 7:15pm

Weekday Morning Masses

Monday, Tuesday, Thursday & Friday: 8:30 am

map
6654 Main Street
Wonderland, AK 45202
(513) 555-7856