Križni put ulicama Podturna – 12. ožujka 2023.

Župa Podturen nastavlja višegodišnju tradiciju pobožnosti križnoga puta na otvorenom – dvije korizmene nedjelje kad je prikladno vrijeme. Prošle nedjelje pobožnost su animirali mladi župljani, a ove nedjelje to su bili uključeni odrasli župljani. Vrijeme je bilo prikladno pa nas je bilo nešto manje od dvjesto – praktički isto kao i prethodne nedjelje. Bilo je i sudionika iz drugih župa. Ove su nedjelje muškarci nosili križ, a žene su čitale razmatranja na postajama. Mnoge su žene ispekle razna peciva i kolače kojima smo se počastili nakon pobožnosti u Društvenom domu. Ono što je ostalo od kolača i peciva darivalo se stanovnike Doma za starije i nemoćne u Sivici. Kao i prošle nedjelje Općina Podturen je donirala sokove i mineralnu vodu, a župa vino. Župni vijećnik Željko nosio je razglasne trube, a njegova supruga Tatjana je to sve zabilježila fotoaparatom. Sve ove godine organizaciju je vrlo uspješno vodio župni vijećnik Martin Mikac i na tome mu velika hvala. Hvala i svim sudionicima kao i onima koji su se na svoj način uključili u pripravu pobožnosti i u njezino odvijanje.

Iduće godine pobožnost će se odvijati ulicama Sivice, a kako je to bilo sada – vidite na priloženim fotografijama.

 

Kreirano: 13. Ožujak 2023.

close window

Service Times & Directions

Weekend Masses in English

Saturday Morning: 8:00 am

Saturday Vigil: 4:30 pm

Sunday: 7:30 am, 9:00 am, 10:45 am,
12:30 pm, 5:30 pm

Weekend Masses In Español

Saturday Vigil: 6:15pm

Sunday: 9:00am, 7:15pm

Weekday Morning Masses

Monday, Tuesday, Thursday & Friday: 8:30 am

map
6654 Main Street
Wonderland, AK 45202
(513) 555-7856