Kursiljo za krizmanike – 24. do 26. veljače 2023.

Naši ovogodišnji kandidati za krizmu (njih trideset dvoje) imali su sreću i radost sudjelovati u programu koji im želi pomoći da postanu radosni kršćani. Širom svijeta i Hrvatske taj je program poznat pod nazivom Kursiljo. Program je vodilo petoro mladih animatora iz raznih krajeva Hrvatske pod vodstvom vlč. Kristijana Stojka, sada župnika u Ludbregu. Najvećim dijelom Kursiljo se odvijao u prostorijama Pastoralnog centra da bi završna svečanost bila sa sv. misom u župnoj crkvi, koju je predslavio i propovijedao vlč. Kristijan uz suslavlje domaćeg župnika vlč. Josipa. Animatori su bili: Jelena Vukadin, župa Sv. Karlo Boromejski, Okruk, Čiovo; Nela Čančar, župa Sv. Ivan Krstitelj, Ivanja Reka; Karlo Mitrović, župa Sv. Antuna Padovanskog, Sesvetska Sela; Andrija Turković, župa BDM Kraljice Krunice, Remetinec; Tena Pavlović, Župa Bl. Alojzija Stepinca, Savica.

Malko je otužno da ni svi roditelji i poneki djeda i baka ovih kandidata za krizmu nisu svojim sudjelovanjem u sv. misi doprinijeli većoj svečanosti svoje djece i unuka – to nam pokazuje slika sudionika misnog slavlja. Trebalo nas je biti više jer trideset dvoje krizmanika ima: šezdeset četvoro roditelja i najmanje tridesetak djedova i baka. Možda ipak posijano sjeme donese i plod – dakako, uz potporu župne zajednice.

Evo nekoliko fotografija s tih događanja:

Kreirano: 2. Ožujak 2023.

close window

Service Times & Directions

Weekend Masses in English

Saturday Morning: 8:00 am

Saturday Vigil: 4:30 pm

Sunday: 7:30 am, 9:00 am, 10:45 am,
12:30 pm, 5:30 pm

Weekend Masses In Español

Saturday Vigil: 6:15pm

Sunday: 9:00am, 7:15pm

Weekday Morning Masses

Monday, Tuesday, Thursday & Friday: 8:30 am

map
6654 Main Street
Wonderland, AK 45202
(513) 555-7856