Proslava nebeskog zaštitnika sv. Martina, 11. studenog 2019.

Župa Podturen je i ove godine 11. studenoga svečano proslavila svoga nebeskog zaštitnika sv. Martina. Kip sv. Martina na glavnom oltaru prikazuje poznati događaj iz njegova života kada je promrzlom siromahu darovao polovicu svoga vojničkog plašta. Tako ovaj svetac već više stoljeća poziva kršćane da u svakodnevnom životu učine neko konkretno dobro za svoje bližnje. Svečanu proštenjarsku sv. misu predslavio je vlč. Izidor Ferek, sada župnik u Sv. Iliji pri Varaždinu. Suslavitelji su bili vlč. Đuro Vukalović, župnik u Maloj Subotici, vlč. Ivan Mikulan, župnik u Dekanovcu, fra Željko Železnjak, gvardijan i župnik sv. Nikole u Čakovcu, domaći župnik vlč. Josip Pivar, vlč. Josip Drvoderić, župnik u Goričanu, , vlč. Darko Kelemenić, župnik u Sv. Jurju u Trnju, domaći sinovi vlč. Damir Slamek, župnik u Orehovici i vlč. Ivan Munđar, župnik u Novom Selu na Dravi. Vrijeme je bilo pravo ‘martinjsko‘: prohladno i oblačno ali bez kiše koja je ovih dana često padala. Za ovu proslavu crkvu je donatorski okitila cvjećarka Natalija Dodlek i zato joj hvala.

 

 

Kreirano: 12. Studeni 2019.

close window

Service Times & Directions

Weekend Masses in English

Saturday Morning: 8:00 am

Saturday Vigil: 4:30 pm

Sunday: 7:30 am, 9:00 am, 10:45 am,
12:30 pm, 5:30 pm

Weekend Masses In Español

Saturday Vigil: 6:15pm

Sunday: 9:00am, 7:15pm

Weekday Morning Masses

Monday, Tuesday, Thursday & Friday: 8:30 am

map
6654 Main Street
Wonderland, AK 45202
(513) 555-7856