Proslava podjele sakramenta krizme

U nedjelju 14. svibnja 2023. u Župi sv. Martina u Podturnu zbili su se ‘mali duhovi’. Na svečanoj poldanjoj sv. misi trideset troje mladih župljana primilo je ‘pečat Dara Duha Svetoga’. Tako su završili svoje osnovno uvođenje u kršćansku vjeru kako bi ubuduće potpomognuti darovima Duha Svetoga kao i svojih obitelji i župne zajednice mogli što vjerodostojnije živjeti svoju kršćansku vjeru. Sakrament krizme podijelio je preč. monsinjor Antun Perčić, izaslanik našega biskupa Bože Radoša. Krizmanici su bili obučeni u svečane krizmanske haljine pa su se doista isticali u punoj crkvi. Mala je ‘nevolja’ bila što je cijeli dan padala kiša pa nije mogla biti procesija prilikom ulaska u župnu crkvu. Hvala vjeroučiteljima koji su kroz osam godina na školskom vjeronauku pripravljali ove mlade za ovaj svečani čin. Također hvala djelitelju krizme preč. Antunu Perčiću, a suslavitelji su bili preč. Antun Hoblaj, župnik u Prelogu, vlč. Josip Drvoderić, župnik u Goričanu i domaći župnik vlč. Josip Pivar. Hvala i Župnom zboru koji je pod vodstvom orguljaša gosp. Stjepana Horvata uobičajeno skladnim pjevanjem uzveličao ovu posebnu svečanost.

Kreirano: 15. Svibanj 2023.