Proslava župnog zaštitnika sv. Martina, 11.11.2021.

 

I ove je godine Župa sv. Martina biskupa u Podturnu proslavila svoga zaštitnika sv. Martina. Svečanu proštenjarsku sv. misu predvodio je i propovijedao fra Franjo Jesenović, župnik u Koprivnici. Kako sam reče to je bilo njegovo prvo slavlje sv. mise u Podturnu jer je ranijih godina bio na službi u župama koje su udaljenije pa nije bilo lako doći u Podturen. Da malo ‘popravi’ taj manjak domaći je župnik pozvao fra Franju da u narednim godinama još poneki put predvodi neko misno slavlje. Dat će Bog da se taj poziv ostvari. Uz predvoditelja proštenjarske sv. mise suslavili su još ovi svećenici.  vlč Ivan Mikulan, župnik u Dekanovcu, vlč. Darko Kelemenić, župnik u Sv. Jurju u Trnju, vlč. Josip Drvoderić, župnik u Goričanu, vlč. Tomislav Kos, župnik u Maloj Subotici, vlč. Đuro Vukalović, župnik u mirovini i domaći župnik vlč. Josip Pivar. Fra Željko Železnjak bio je na raspolaganju vjernicima u sakramentu ispovijedi. Zbog poznatih nam razloga ograničenja kako bi se umanjila mogućnost zaraze poznatim nam virusom, u crkvi je bilo prepoznatljivo manje vjernika negoli je to bilo uobičajeno uz proslavu zaštitnika župe sv. Martina.

 

 

 

 

Kreirano: 22. Studeni 2021.

close window

Service Times & Directions

Weekend Masses in English

Saturday Morning: 8:00 am

Saturday Vigil: 4:30 pm

Sunday: 7:30 am, 9:00 am, 10:45 am,
12:30 pm, 5:30 pm

Weekend Masses In Español

Saturday Vigil: 6:15pm

Sunday: 9:00am, 7:15pm

Weekday Morning Masses

Monday, Tuesday, Thursday & Friday: 8:30 am

map
6654 Main Street
Wonderland, AK 45202
(513) 555-7856