Proštenje sv. Ane u Sivici, 30. srpnja 2023.

U nedjelju poslije spomendana sv. Joakima i Ane župa sv. Martina Podturen svečano slavi sv. Anu u Sivici. Kako bi se izbjegle moguće vremenske neprilike proštenjarska sv. misa slavi se u obližnjem Društvenom domu. Prije početka sv. mise ugodno su nas iznenadile pjevačice iz udruge Žene Sivice koje su otpjevale jednu marijansku pjesmu, a također su one pjesmom i završile slavlje u dvorani. Ove godine je propovijedao vlč. Miljenko Lisjak, trajni đakon na službi u Beču, a sv. misu je predslavio domaći župnik vlč. Josip Pivar. Po prvi puta su pjevanje župnog zbora upotpunili i mladi pjevači s mladim sviračem Martinom Antolovićem. Dakako sve je to koordinirao i također svirao naš orguljaš Stjepan Horvat. Hvala čitačicama Ruži i Tatjani, kao i Emily koja je čitala molitvu vjernika. Cvjetne aranžmane postavila je cvjećarka Marjana. Velika hvala svima a posebno odborniku Željku i snimateljici Tatjani.

Evo kako je to bilo

Kreirano: 2. Kolovoz 2023.