Proštenje sv. Stjepana kralja u Celinama

I ove smo godine prve nedjelje u kolovozu – 4.8. – kraj  kapele sv. Stjepana kralja u Celinama proslavili zaštitnika toga mjesta. Domaći vjernici znaju da to činimo nešto ranije kako ne bismo došli u koliziju s proslavom sv. Roka u Novom Selu Rok. Svečanu proštenjarsku sv. misu predslavio je domaći sin vlč. Damir Slamek, sada župnik u Orehovici. Uz njega suslavitelj je bio i domaći župnik vlč. Josip Pivar. Kako je ova kapelica premalena za proštenjarska slavlja, to je uz kapelu podignuta nadstrešnica za oltar i pjevački zbor. Uz to su pred kapelom postavljeni i šatori s klupama na kojima je sjedilo više desetaka vjernika. Dakako, veći dio je stajao u hladovini okolnog drveća. Hvala svima koji su pripomogli u organizaciji ovog misnog slavlja, osobito pjevačicama na čelu s našim orguljašem gosp. Stjepanom Horvatom.

Kreirano: 4. Kolovoz 2019.