Proštenje Žalosne Gospe 2016.

U nedjelju 18. rujna Župa sv. Martina Podturen proslavila je svečanim slavljem Žalosnu Gospu, čiji lik krasi jedan pokrajni oltar župne crkve. Proštenjarsku sv. misu predvodio je i propovijedao vlč. Mato Vonić, župnik u Draškovcu. Uz njega su koncelebrirali vlč. Đuro Vukalović, župnik u Maloj Subotici, pa vlč. Ivan Mikulan, župnik u Dekanovcu i domaći župnik vlč. Josip Pivar. Nije bilo tako puno svećenika kao na dan župnog klanjanja jer su ove nedjelje  proštenjarska slavlja u tri mjesta našega dekanata pa su se svećenici raspodijelili na ta tri mjesta. Župni zbor pod vodstvom našega orguljaša gosp. Stjepana Horvata uobičajeno lijepim pjevanjem pridonio je ljepoti slavlja za sve uši sudionika misnog slavlja. Evo kako je to bilo u Podturnu:

oltar Žalosne Gospe

proštenjarski okićeno svetište župne crkve

predvoditelj slavlja vlč. Mato Vonić s koncelebrantima

podizanjem se obznanjuje da su kruh i vino postali Tijelo i Krv Kristovi

podizanjem Tijela Kristova vjernici se pozivaju na svetu pričest

najmlađi vjernici primaju blagoslov

odrasli vjenici se pričešćuju

 

Kreirano: 18. Rujan 2016.

close window

Service Times & Directions

Weekend Masses in English

Saturday Morning: 8:00 am

Saturday Vigil: 4:30 pm

Sunday: 7:30 am, 9:00 am, 10:45 am,
12:30 pm, 5:30 pm

Weekend Masses In Español

Saturday Vigil: 6:15pm

Sunday: 9:00am, 7:15pm

Weekday Morning Masses

Monday, Tuesday, Thursday & Friday: 8:30 am

map
6654 Main Street
Wonderland, AK 45202
(513) 555-7856