Svete mise bez sudjelovanja vjernika

Poznato vam je da se odlukom državnih vlasti i svih naših biskupa do daljnjega sv. mise mogu služiti bez sudjelovanja vjernika. Ta je odredba donesena kako bi se pomoglo u sprečavanju širenja poznatog nam koronavirusa. Tako će to biti i u našoj župi. I meni će biti jako neobično služiti sv. misu u praznoj crkvi ili kapeli, no drukčije sada ne može biti.

Sv. mise će se služiti po rasporedu koji je napisan na našem Župnom listiću i na oglasu na vratima crkve ili kapele.

U vrijeme služenja sv. mise obitelj, rodbina, prijatelji i svi drugi mogu eventualno moliti na grobu onih pokojnika za koje se služi sv. misa. Dakako, može se moliti za njih i kod kuće.

Svi oni koji žele naš Župni listić primati elektronski neka mi na moju e-mail adresu (josip.pivar@ck.t-com.hr) dostave svoju e-mail adresu pa ću im redovito slati naš župni listić.

Tako možemo dogovarati i sve drugo što je potrebno.

Hvala na razumijevanju.

Josip Pivar, župnik

U Podturnu, 20. ožujka 2020.

Kreirano: 20. Ožujak 2020.