Tijelovo, 15. lipnja 2017.

Proslava Tijelova i ove je godine u Župi sv. Martina Podturen održana na tradicionalni način. Najprije je bila župna sv. misa u 10 sati i onda je poslije sv. mise krenula tijelovska procesija uhodanim putem. Tijekom procesije svirala je Općinska limena glazba i pjevao je župni zbor. Župnik vlč. Josip Pivar nosio je Presveto ispod baldahina koji su nosili predstavnici župnih odbornika, a sa svijećnjacima su Presveto pratili predstavnici vatrogasaca naše župe koji su također u svojim odorama sudjelovali u procesiji. Posebno ističem i zahvaljujem ženama, djevojkama i djevojčicama iz Sivice koje su za tu priliku obukle svečanu narodnu nošnju. Dakako zahvaljujem i svima koji su sudjelovali u procesiji, a posebno onima koji su ukrasili sve četiri postaje na putu procesije. Procesija i završila u župnoj crkvi.

Kao i svaki puta neka vam ovih nekoliko slika dočara ova zbivanja:

limena glazba u hladu čeka

procesija je krenula

posebni ukras procesiji

idemo prema 1. postaji

naši vatrogasci

nismo još ni na pola puta

limena glazba svira

jedni se već vraćaju

1. postaja

ukras procesije

povratak prema crkvi

župni zbor pjeva

2. postaja

idemo prema 3. postaji

uskoro se penjemo na našu Kalvariju

jedni se već uspinju

3. postaja

vraćamo se prema crkvi

…vraćamo se prema crkvi i 4. postaji…

…penjemo se prema crkvi…

limena glazba svira kod 4. postaje

4. postaja

molimo, slušamo i pjevamo na posljednjoj postaji

Kreirano: 17. Lipanj 2017.

close window

Service Times & Directions

Weekend Masses in English

Saturday Morning: 8:00 am

Saturday Vigil: 4:30 pm

Sunday: 7:30 am, 9:00 am, 10:45 am,
12:30 pm, 5:30 pm

Weekend Masses In Español

Saturday Vigil: 6:15pm

Sunday: 9:00am, 7:15pm

Weekday Morning Masses

Monday, Tuesday, Thursday & Friday: 8:30 am

map
6654 Main Street
Wonderland, AK 45202
(513) 555-7856