Tijelovo i Prva pričest, 16. lipnja 2022.

Svetkovina Tijelova ove je godine u našoj župi posebno svečano proslavljena. Kod svečane sv. mise mladi naši župljani po prvi put su primili svetu pričest – uskrslog Krista u posvećenoj hostiji. Uz uobičajene pozdrave i prinos darova ove su godine prvopričesnici na sv. misi pjevali dvije prikladne pjesme. Zato posebna hvala našem orguljašu koji ih je u tome izvježbao. Također velika hvala ide našem zvonaru Ivanu Zobiću koji je donatorski dao okititi cijelu crkvu, a napose samo svetište. Također je za tu proslavu kupio i novu albu. Razlog je jednostavan: stariji sin Josip bio je prvopričesnik.

Poslije sv. mise održana je tradicionalna tijelovska procesija u kojoj su se posebno isticali baš prvopričesnici. Vrijeme je bilo krasno i sudjelovalo je veliko mnoštvo vjernika. Svečanosti je pridonijela i limena glazba Općine Podturen i skladno pjevanje župnog zbora. Hvala im. Nakon svečanosti mnogi su mi rekli da i ubuduće proslava prve pričesti bude uz Tijelovo jer se te dvije svečanosti savršeno poklapaju i nadopunjuju.

Kreirano: 18. Lipanj 2022.