Tijelovo i prva pričest – 8. lipnja 2023.

Tijelovo je svetkovina koja nam zorno prikazuje veličinu Božje ljubavi prema ljudima. Uskrsli Krist toliko ljubi ljude da želi s njima i među njima trajno ostati: našao je vrlo jednostavan način – u posvećenim prilikama kruha i vina. Ovog Tijelova bilo je prikladno vrijeme i za tijelovsku procesiju koja postaje vidljivi znak da tu žive kršćani. No, ne bi valjalo da se dičimo samo brojnošću sudionika tijelovske procesije već trebamo biti zamjetljivi i po našem životu.

Drugu godinu za redom na tu svetkovinu i naši prvopričesnici primaju toga Krista u nutrinu svoga bića. Zatim u svojim svečanim prvopričesničkim haljinama sudjeluju u tijelovskoj procesiji. Po višegodišnjoj uhodanoj praksi djeca putem prosipaju cvjetne latice da uskrsli Krist biva nošen po lijepom putu. Općinska limena glazba u procesiji se svirkom izmjenjuje s pjevanjem župnog zbora. Hvala svima koji su se na svoj način uključili u ovu proslavu. Od nas ljudi ‘hvala’, a od Boga blagoslov i potpora u životu.

Evo kako je to bilo:

Kreirano: 9. Lipanj 2023.

close window

Service Times & Directions

Weekend Masses in English

Saturday Morning: 8:00 am

Saturday Vigil: 4:30 pm

Sunday: 7:30 am, 9:00 am, 10:45 am,
12:30 pm, 5:30 pm

Weekend Masses In Español

Saturday Vigil: 6:15pm

Sunday: 9:00am, 7:15pm

Weekday Morning Masses

Monday, Tuesday, Thursday & Friday: 8:30 am

map
6654 Main Street
Wonderland, AK 45202
(513) 555-7856