Uskrs, 17. travnja 2022.

Svetim vazmenim trodnevljem započela je proslava Uskrsa. Na Veliki četvrtak slavljena je Misa Večere Gospodnje, a na Veliki petak slavili smo Obred velikoga petka. Po uhodanoj praksi najprije su stražu na Božjem grobu držali vatrogasci naše župe, a onda i pojedine grupe i pojedinci. Osobito je bila dojmljiva straža u uniformama papinske garde.

Proslava uskrsne noći započela je u 20 sati blagoslovom novog ognja i uskrsne svijeće pred ulazom u župnu crkvu. Bilo je poprilično vjetrovito pa smo oganj ložili u zatvorenoj posudi. Hvala zvonaru Ivanu Zobiću na domišljatosti. Kako su nedavno popustile mjere ograničenja koje su u većoj ili manjoj mjeri trajale pune dvije godine, okupio se veći broj župljana. Na Misi vazmenog bdijenja čitana su sva predviđena biblijska čitanja i pjevao se hvalospjev uskrsnoj svijeći. Hvala čitačicama Ljiljani Ovčar, Kristini Hatlek i Marijani Mikac. Božji grob i crkvu znalački je okitila Marijana Bogdan, a župni zbor pod ravnanjem orguljaša gospodina Stjepana Horvata dostojanstveno je doprinio svečanoj atmosferi. Na kraju sv. mise blagoslovljeno je uskrsno jelo i piće, a to je učinjeno i na ranoj jutarnjoj sv. misi. Bila nam ova proslava plodonosna za daljnji kršćanski život. Svake godine Uskrs nam nosi poruku da su naši ljudski životi neizmjerno vrijedni jer ne traju samo od kolijevke pa do groba nego se preko smrti, za nas grozne stvarnosti, po uskrsnuću produljuju u vječnost. Temelj i najava uskrsnuća ljudi jest Isusovo uskrsnuće. Zato ima smisla čestitka; Sretan Uskrs.

 

straža na Božjem grobu…

… kao papinska garda …

… kao papinska garda 2 …

 

blagoslov novoga ognja

paljenje uskrsne svijeće

unos svijeće u mračnu crkvu

vjernici pale svoje svijeće na uskrsnoj svijeći

ukrašeno svetište crkve

blagoslov uskrsnih jela

blagoslov uskrsnih jela 2

obnova krsnih zavjeta

sretan Uskrs

Kreirano: 17. Travanj 2022.

close window

Service Times & Directions

Weekend Masses in English

Saturday Morning: 8:00 am

Saturday Vigil: 4:30 pm

Sunday: 7:30 am, 9:00 am, 10:45 am,
12:30 pm, 5:30 pm

Weekend Masses In Español

Saturday Vigil: 6:15pm

Sunday: 9:00am, 7:15pm

Weekday Morning Masses

Monday, Tuesday, Thursday & Friday: 8:30 am

map
6654 Main Street
Wonderland, AK 45202
(513) 555-7856