Uskršnji igrokaz Dvije Majke – 9. travnja 2023.

Ovogodišnja proslava Uskrsa za našu je župu bila posebna: uz uobičajene svečane sv. mise poslije podne u 16 sati u Društvenom domu u Podturnu prikazan je igrokaz ‘Dvije Majke’. Tu je uprizoren susret Isusove Majke Marije i Judine majke Agare. Glumice su bile domaće župljanke koje su u nepuna tri mjeseca uspješno uvježbale događanja ovog igrokaza. Vlastitom brigom uredile su si i potrebne kostime izgledom slične odjeći koje su nosile žene Isusova vremena. Posebna zahvalnost pripada gospodinu Rudiju Radovanu koji je dojmljivo i s ljubavlju uredio pozornicu prikladnu za ovo događanje. Hvala i načelniku Općine koji se pobrinuo i da dvorana bude prikladno zagrijana i da se igrokaz snimi kamerom. Ljepoti igrokaza pridonijela je i puna dvorana onih koji su sa zanimanjem i pokojom suzom u očima pratili glumice. Glumice – eh, one pak zaslužuju sve čestitke i zahvalnost. Zanimljivo je da je taj isti igrokaz bio odigran i točno prije 40 godina (1983.) u Ivancu gdje je naš sadašnji župnik vlč. Josip Pivar bio u službi kapelana. Jedna glumica iz onog vremena osobno je popratila igrokaz i izrekla svoju zadivljenost onim što je vidjela i čula.

Najljepši plod ovog igrokaza bit će to da je on posijano sjeme koje je malko isklijalo da bi u skoroj budućnosti bilo toga više. Uskoro će uslijediti poziv za novi igrokaz pa će se zainteresirani moći uključiti: na vlastito zadovoljstvo i na radost župljana.

Kreirano: 10. Travanj 2023.