Žive jaslice 2017. u Župi Podturen

U adventu ove 2017. godine zbivalo se u našoj župi nešto lijepo i dojmljivo: postavljene su žive jaslice. Kroz tri dana – 15. 16. i 17. prosinca – izmjenjivale su se tri grupe župljana koji su obukli lijepe kostime – kako su se oblačili ljudi Isusovog vremena – kako bi dočarali betlehemski događaj Isusova rođenja. Prvi dan je bila grupa iz Miklavca i Ferketinca, drugi dan je bila grupa iz Sivice i Celina, a treći dan grupa iz Podturna. U blizini štalice bila je postavljena i mala pozornica na kojoj su pjesmom i recitacijom razveselili brojnu publiku: učenici, Udruga Turen, KUD Podturen, grupa iz Novakovca i Župni zbor Podturen. Budući da slike govore više nego tisuću riječi pogledajte ukratko kako je to bilo. Fotografije ne prate vremenski slijed jer netko je morao biti prvi, netko drugi i netko treći. Zadnjih nije bilo jer svi su bili važni i radosni.

sve je spremno za doček velikoga Gosta

i životinje su bile znatiželjne tko će to doći

ovako je to izgledalo slučajnim prolaznicima

važni gosti štalice – ekipa trećeg dana

grupa iz Novakovca pjevanjem časti Novorođenoga

bilo je lijepo gledati i slušati

ekipa prvog dana

i učenici slave Novorođenoga

gledati i slušati nije dosadilo

Udruga Turen pjesmom pozdravlja Novorođenoga

i grupa drugog dana predstavlja božićni događaj

Župni zbor pjesmom slavi rođenje Spasitelja

noć je, a mi još ne idemo doma

gledali smo, slušali smo i pjevali smo

i kad su svi otišli doma životinje su bdjele

uz veliku zahvalnost svima koji su na bilo koji način doprinijeli ovoj svečanosti iskreno zahvaljujem i čestitam: sretan Božić

Kreirano: 21. Prosinac 2017.

close window

Service Times & Directions

Weekend Masses in English

Saturday Morning: 8:00 am

Saturday Vigil: 4:30 pm

Sunday: 7:30 am, 9:00 am, 10:45 am,
12:30 pm, 5:30 pm

Weekend Masses In Español

Saturday Vigil: 6:15pm

Sunday: 9:00am, 7:15pm

Weekday Morning Masses

Monday, Tuesday, Thursday & Friday: 8:30 am

map
6654 Main Street
Wonderland, AK 45202
(513) 555-7856