Župna proslava Žalosne Gospe

I ove smo godine u nedjelju 18. rujna, iza blagdana Žalosne Gospe svečano proslavili Žalosnu Gospu čiji kip krasi jedan pokrajnji oltar naše župne crkve. Proštenjarsku sv. misu predslavio je vlč. Antun Toni Štefan, sada župnik u Šenkovcu a puno godina misionar u Beninu. Uz njega suslavili su vlč. Ivan Mikulan, župnik u Dekanovcu i vlč. Dominik Cestar, župni vikar (kapelan) u Prelogu te domaći župnik vlč. Josip Pivar. Uz slavlje Žalosne Gospe te je nedjelje bio i zaziv Duha Svetog uz početak nove školske godine pa su zato vjeroučenici dopunili slavlje svojim nastupom. Dakako, župni zbor je skladnim pjevanjem pod vodstvom našeg vrsnog orguljaša Stjepana Horvata doprinio otmjenosti slavlja. Mještani Podturna svojim su prilogom cvjetnim aranžmanima okitili crkvu. Svima hvala, od Majke Božje zagovor i pomoć te od Boga nagrada. A vrijeme je bilo uistinu krasno, sunčano nakon više kišnih dana.

 

Kreirano: 19. Rujan 2022.

close window

Service Times & Directions

Weekend Masses in English

Saturday Morning: 8:00 am

Saturday Vigil: 4:30 pm

Sunday: 7:30 am, 9:00 am, 10:45 am,
12:30 pm, 5:30 pm

Weekend Masses In Español

Saturday Vigil: 6:15pm

Sunday: 9:00am, 7:15pm

Weekday Morning Masses

Monday, Tuesday, Thursday & Friday: 8:30 am

map
6654 Main Street
Wonderland, AK 45202
(513) 555-7856