Proslava sv. Martina, zaštitnika Župe Podturen

U subotu, 11. studenoga 2023. godine, Župa Podturen proslavila je svoga zaštitnika sv. Martina biskupa. Svečanu proštenjarsku sv. misu predslavio je i propovijedao vlč. Stjepan Berljak, župnik u Donjoj Dubravi i upravitelj Župe Donji Vidovec. Suslavitelji su bili brojni svećenici: vlč. Mirko Pilaj, župnik u Svetoj Mariji, vlč. Darko Kelemenić, župnik u Svetom Jurju u Trnju, vlč. Josip Drvoderić, župnik u Goričanu, domaći sin vlč. Damir Slamek, župnik u Koprivničkom Ivancu, fra Franjo Jesenović, župni vikar u Čakovcu, Župa sv. Antuna Padovanskog i fra Željko Železnjak, župni vikar u Župi sv. Nikole u Čakovcu te domaći župnik vlč. Josip Pivar. Vlč. Ivan Mikulan, župnik u Dekanovcu bio je u ispovjedaonici na raspolaganju za sakrament ispovijedi ili pomirenja. Svojim skladnim pjevanjem svečanost sv. mise je popratio Župni zbor pod vodstvom našeg orguljaša gospodina Stjepana Horvata. Po prvi put je u proštenjarskoj sv. misi sudjelovao i novoosnovani Zbor mladih pod vodstvom mladog orguljaša Martina Antolovića. Bogato i znalački crkvu je okitila brojnim cvjetnim aranžmanima naša cvjećarka Natalija Dodlek. Dobro je dodati da ona to već godinama čini posve besplatno – hvala. Unatoč kišovitog vremena u sv. misi je sudjelovao lijepi broj župljana kao i vjernika iz drugih župa. Neka nam je svima sv. Martin primjer i poticaj da i mi pomažemo svojim bližnjima onako kako možemo. Mala dobra djela puno su vrjednija od brojnih lijepih riječi.

Kreirano: 12. Studeni 2023.